Amerika

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod Pufli » 01 Máj 2021, 09:09

Krásne foto super.
Obrázok užívateľa
Pufli
 
Príspevky: 161
Obrázky: 0
Registrovaný: 27 Feb 2016, 15:56
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod kvietik » 01 Máj 2021, 10:33

Fotky aj ryby super
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 01 Máj 2021, 12:33

Rostro píše:Pekné máš to akvárium aj osadenstvo. Oxydorasa bude škoda, ale asi robil neplechu. Je celkom akčný sám to vidím v nádrži hlavne pri kŕmení. Fotky tiež nemajú chybu ;)

Dík za pochvalu, vyřídím ji rybám. Oxy je parádní ryba, celkem často se ukazuje, hlavně odpoledne a večer. Bere krmení z ruky. Ale vedle něj se geoši moc nenajedí, jsou při krmení docela pomalí a on většinu granulí bleskově vyluxuje. Navíc pořád strká do kamenů a likviduje jikry winemilerákum. Až bude pryč, chci nádrž trochu předělat, přidat nějaké kořeny a kamení. Je v nezměněném stavu přes dva roky a už mě to omrzelo.
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod Saty » 04 Máj 2021, 09:04

Super fotky, ti satani vypadaj moc dobře. Oxydorase bude škoda, ale v téhle velikosti už tam moc nezapadá :D .
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 05 Máj 2021, 07:16

Pěkný a hlavně čistá voda, na to když si vezmu co tam máš za "rypadla a přesívače" :D
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 06 Máj 2021, 18:42

Oxydoras odjede za 14 dní a pak chci přidat panaky a squaliformu, které mám ve výkrmně. Až začnou brousit vrbu, batáty a kokosové okvětí, tak už to asi tak čistý nebude. Mám plán, že přesunu daemony do 300l litrovky, kde budou sami. Napadlo mě to při čtení článku od Lee Newmana, který choval 5ks v 35g nádrži a když dosáhli 15cm, přendal je do 55g. Tam se ve dvou letech vybral pár a vytřel se. Mám jich 7 a mají kolem 10-12 cm, budou tak roční. Jsou ve velkém akva asi 6 týdnů a zdá se mi, že se vedle mapiritensis a winemilleri pořádně nenají. Berou jen malé granulky velikosti Sera discus granulát, větší jako Hikari excel gold mini zatím nespolknou. I z vločkové spiruliny vyzobávají nejmenší částečky. Krmí se hrozně pomalu. Takže jim tam chci udělat separé s black water. Což ve velkém kvůli anexu nejde.
Odkaz na článek, kdyby to někoho zajímalo https://cichlidae.com/article.php?id=56
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 13 Máj 2021, 17:35

Trochu jsem to zahustil už před odjezdem oxydorase. Daemoni šly do třístovky, sem jsem přelovil 8 stergiosi a 8 mirabilis. Největši Guianacara má 11cm, docela mě to překvapilo.
Prílohy
celek.jpg
mapirit.jpg
wine.jpg
mirabilis2.jpg
stergiosi3.jpg
stergiosi1.jpg
stergiosi.jpg
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 24 Máj 2022, 12:44

Zdravím, koukám, že jsem rok neaktualizoval stav nádrže :oops:
Momentálně mi tam plave 1 pár G. winemillerii, 6ks S. mapiritensis a 7ks S. daemon. Geoši mají tak 28cm, mapiritensky cca 23 a démoni 18-20. Včera se geoši vytřeli a zatím to kupodivu probíhá klidně. 1 pár daemonů už si několikrát vyhrabal v písku díru, kterou několik dní bránil. Tření ani jikry jsem neviděly asi je tam přece jen na ně málo klidu.
V lednu mi odešel kvůli havárii elektřiny u nás v domě adaptér ke světlu aqua atlantis, zatím jsem ho nekoupil (je dost drahý). Svítím starým tělesem, které má slabší výkon a špatný podání barev, navíc jsem to točil ve dne. Na videu je to znát, fotit se nedá vůbec.
https://youtu.be/EGiFHwpnF40
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod Saty » 25 Máj 2022, 13:47

Moc pěkně ryby poporostly, krásná nádrž i sestava ryb ;) .
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 11 Júl 2022, 19:59

Pár nových fotek. Jelikož jsem se při poslední návštěvě Vivária neudržel a koupil 5 malých uaru, musím zredukovat osádku. Takže mapiritky jsou na prodej. Uary mají asi 6cm, zatím je vykrmuju ve třístovce, kterou jsem v květnu odstavil :D
Prílohy
celek.jpg
demon01.jpg
demon02.jpg
demon03.jpg
mapirit01.jpg
mapirit02.jpg
mapirit03.jpg
mirab01.jpg
wine01.jpg
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron